Elektromobilni naładują bezgotówkowo auta w sieci GreenWay w ramach assistance samochodowego

Mondial Assistance podpisał umowę z największą w Polsce siecią stacji ładowania samochodów elektrycznych GreenWay. W ramach assistance samochodowego pomożemy kierowcom podróżującym autem elektrycznym gdy wyczerpie się im bateria w pojeździe. Samochody mogą być ładowane w jednej z 231 stacji sieci GreenWay w Polsce a także w innych krajach Europy, w sieci partnerskiej GreenWay.

 

- Dostępność usług ładowania i pozytywne doświadczenia użytkowników to istotne czynniki rozwoju elektromobilności - mówi Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska. - Współpraca z Mondial Assistance wpisuje się w te założenia poprzez szerokie udostępnienie bezgotówkowych usług ładowania w Polsce i za granicą. To korzyść nie tylko dla obecnych kierowców elektromobilnych, ale także tych, którzy jeszcze zastanawiają się nad rezygnacją z aut konwencjonalnych na korzyść elektryków. 

 

 - Jako firma działająca na polskim rynku od ponad 20 lat, mamy ogromne doświadczenie w rozwoju innowacyjnych produktów. Dlatego cieszy nas fakt, że do grona naszych Partnerów dołączył GreenWay. Współpraca z GreenWay to ważny krok w kierunku rozwoju oferty dla rosnącego segmentu aut elektrycznych zarówno z perspektywy pomocy na drodze, jak również wsparcia z domowymi stacjami ładowania – mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance. 

 

Elektromobilność rozwija się mimo problemów przemysłu samochodowego wywołanych kryzysem COVID-19. Eksperci firmy konsultingowej Frost and Sullivan określają wpływ epidemii COVID-19 na elektromobilność jako “niski” i przewidują, że globalna sprzedaż samochodów elektrycznych odbije się, a cały rok odnotuje kolejny wzrost sprzedaży. W czasie gdy spadki sprzedaży konwencjonalnych samochodów biją kolejne rekordy, sprzedaż aut elektrycznych wzrosła na kluczowych rynkach: o 6% w USA, 109% w Wielkiej Brytanii, 100% w Danii i 18% we Włoszech.

 

Również w Polsce dane sprzedażowe za pierwsze miesiące roku pokazują, że sprzedaż pojazdów elektrycznych rośnie w porównaniu do 2019 roku. W ciągu pierwszych 4 miesięcy liczba zarejestrowanych aut elektrycznych wyniosła 1705 (w ubiegłym roku, w porównywalnym okresie liczba ta wyniosła około 1 tys. sztuk). 

 

O GreenWay Polska:

GreenWay to najintensywniej rozwijająca się sieć ładowania samochodów elektrycznych w środkowym regionie Europy i niekwestionowany lider tego typu rozwiązań. Firma istnieje od 2011 r. (w Polsce od 2016 r.) i stawia sobie za cel upowszechnienie pojazdów elektrycznych, by Europa Środkowa i Wschodnia stała się czystsza, zdrowsza oraz mniej zależna od ropy naftowej. Obecnie w sieci GreenWay znajduje się  ponad 300 stacji ładowania, z czego w Polsce ponad 200. Są to w znacznej większości stacje szybkiego ładowania o dużej mocy.

Spółka jest częścią międzynarodowej grupy GreenWay, działającej w obszarze elektromobilności. Od 2018 r., prócz usług ładowania, oferuje także najwyższej jakości profesjonalne usługi w zakresie budowy i zarządzania infrastrukturą ładowania innym podmiotom. Oferta obejmuje instalację, konfigurację, utrzymanie i zarządzanie punktami ładowania, również w formie najmu. Firma obsługuje też użytkowników końcowych stacji partnerskich. Firmom i instytucjom chcącym przekształcać swoją flotę w elektryczną oferuje kompleksowe rozwiązania, dopasowane do ich konkretnych potrzeb.